fbpx

Určite sa mnohým z Vás vynorí otázka, prečo minigolf a ešte vo vnútri?….

Všetci, ktorí máte deti v rôznom veku sa určite zaoberáte otázkou, kam s deťmi už či počas školských dní, víkendu alebo voľných dní. Čo vymyslieť, aby sa nenudili, neboli väčšinu času na mobile či tablete:). Aby to nebolo ďaleko, cenovo prístupné a bolo vhodné za každého počasia…

Rovnakou myšlienkou sme sa zaoberali aj my, a prišiel nápad vytvoriť niečo, čo je pre všetky vekové kategórie, dokonca aj pre starých rodičov, je využiteľný za každého počasia, je relaxom, zážitkom, zábavou……. a jediným vhodným riešením nám prišiel vnútorný minigolf.

Keďže už nejaký čas sa zaoberáme zdravým životným štýlom vo fitness centre ASTORIA FIT&GYM a disponovali sme priestorom, ktorý bol menej využitý,  rozhodli sme sa ho nakoniec využiť tak, aby mali zážitok, zábavu rovnako deti, ako aj rodičia a zároveň trávili spoločne voľný čas.

Ak by ste si náhodou chceli od seba oddýchnuť:) máte možnosť sa rozdeliť, rodičia môžu cvičiť vo fitness centre a deti si zahrať v rovnakom čase minigolf, alebo naopak.

Toto je náš príbeh, ak Vás zaujíma príbeh svetového minigolfu, čítajte ďalej…..

Minigolf je známy už niekoľko rokov, prvé zmienky siahajú dokonca až do 19.storočia a bol výhradne mužskou záležitosťou. Skutočne za prvé originálne minigolfové ihrisko je považované „Gofstacle“, o ktorom píše New York times v roku 1912.

V 20. rokoch min. storočia sa už minigolf stáva veľmi populárnym, po celom kontinente USA vznikajú tisíce miniglfových ihrísk.

Na európsky kontinent sa minigolf dostáva v 30. rokoch min.storočia najprv do Nemecka a potom ihneď aj do Švédska, kde v roku 1937 bola založená prvá minigolfová organizácia na svete.

Vo Švédsku sa začali konať národné majstrovstvá minigolfu a tie sa neskôr stali inšpiráciou pre ostatné krajiny v Európe. Vo Švajčiarsku bol dokonca v roku 1953 patentovaný prvý názov minigolf a začali sa tam stavať betónové ihriská.

V nasledujúcich rokoch vznikol aj Európsky miniaturgolfový zväz a neskôr v roku 1980 dochádza k zlučeniu všetkých minigolfových organizácii a vzniká Medzinárodný zväz dráhového golfu, ktorý sa v roku 1993 pretransformuje na Svetovú minigolfovú federáciu – WMF (World Minigolf Federation).

Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár:

Close Menu
ZAREGISTRUJTE SA A ZÍSKAJTE ZĽAVU 10% Z CENY VSTUPU TERAZ
Zavrieť